25.05.2020

Profesjonalne zabiegi na blizny. Jak poprawić ich wygląd?

Blizna jest efektem przerwania ciągłości skóry. Pojawia się z różnych przyczyn, po urazie, zabiegu chirurgicznym lub w wyniku przebiegu trądziku. Istnieją jednak metody, umożliwiające zmniejszenie jej widoczności i rozmiarów, a tym samym poprawę wyglądu. Blizny, szczególnie na twarzy, pozbawiają nas pewności siebie. Nie czujemy się z nimi najlepiej, ukrywamy je i maskujemy.

Skąd te blizny?

Blizny są zmianami wtórnymi, są zwykle efektem gojenia się pierwotnych zranień i przerwania ciągłości skóry. Kojarzymy je m.in. z uszkodzeniami mechanicznymi, wynikającymi z ran ciętych, kłutych czy też głębokiego zadrapania. Zazwyczaj przyjmują one podłużny, cienki kształt. Z bliznami zmagają się ponadto osoby, które w wieku młodzieńczym, ale nie tylko, miały problem z trądzikiem. Powstają na skutek mechanicznego podrażnienia pierwotnych zmian, a także prób ich pozbycia się niekoniecznie dobrymi metodami, np. poprzez „wyciśnięcie”. Blizny mogą też wystąpić po przebytych chorobach, np. nowotworach skóry, atopowym zapaleniu skóry czy chorobach pasożytniczych. Niekiedy obserwujemy je przy odmrożeniu, a także po oparzeniach, również tych słonecznych.

ICOONE® rewolucyjną metodą leczenia skóry

Istnieje wiele metod, które z założenia mają być skuteczne w wygładzeniu powstałych blizn. Najbardziej dostępne są preparaty apteczne, tj. maści, kremy i plastry. Zawierają jednak niewystarczającą ilość substancji aktywnych i nie przenikają do głębszych warstw skóry, gdzie znajduje się źródło problemu. Skuteczne mogą być jedynie przy bardzo niewielkich zmianach. Można je też traktować jako pomoc podczas właściwego, profesjonalnego leczenia. W celu zdecydowanej poprawy należy zastosować technologię, która umożliwi odpowiednią pracę, inicjującą proces odbudowy skóry, w tkance łącznej. W ten sposób działa urządzenie ICOONE®. Posiada ono głowicę masującą ze specjalnymi rolkami, które dzięki licznym mikrootworom umożliwiają precyzyjną pracę w głębszych warstwach skóry. Z każdym ruchem głowicy pojawia się aż 1180 bodźców mikrostymulacyjnych na dm2 skóry. Zabieg wykonywany jest z wykorzystaniem technologii podciśnienia. Pobudzone zostają procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu możliwe jest wygładzenie i zmniejszenie widoczności zarówno małych, jak i większych blizn.

Inne metody wygładzania blizn

Istnieją też inne metody i zabiegi, pozwalające wygładzić i zmniejszyć widoczność blizn. Jednym z nich jest dermabrazja, podczas której ścierane są kolejne warstwy skóry przy użyciu głowicy diamentowej. Zabieg jest jednak bolesny i wymaga znieczulenia miejscowego, w tym celu stosuje się na skórę specjalny żel lub balsam. Przy głębszym ścieraniu proces gojenia się wydłuża, nawet do kilku tygodni. Przy bliznach głębokich stosuje się niekiedy mezoterapię. Dotyczy to blizn przerośniętych, powstałych po zabiegach chirurgicznych i poparzeniach. Za pomocą igły podana zostaje pod skórę substancja aktywna, dzięki której przerośnięta narośli zmienia się w płaską, płytką bliznę. Przy głębokich bliznach zaleca się powtórzenie zabiegu, czasami kilka razy.

Mebel integralny wizualnie z wystrojem wnętrza

Konsola jest miejscem, na którym najbardziej skoncentrowana jest uwaga klienta. To także mebel, bardzo wyraźnie zaznaczający swoją obecność w pomieszczeniu. Powinien być nie tylko utrzymany w należytym porządku, ale też pasować do aranżacji i wystroju wnętrza. Jeżeli zależy Ci na klasycznej elegancji, wybierz konsole z blatem oraz ewentualnie obudową i szafkami w kolorze drewna. W nowoczesnych wnętrzach bardzo dobrze sprawdzają się duże lustra i proste, geometryczne kształty. Chcąc zaznaczyć mocniej konkretny, intensywny kolor w aranżacji, zdecyduj się na konsole o kolorowym wykończeniu. Jeżeli w poczekalni stanęła pistacjowa sofa, to dlaczego konsola miałaby nie być w podobnym kolorze?

Blizny to zmiany skórne, które często przypominają o nieprzyjemnych zdarzeniach. Są pamiątkami po trądziku, zabiegu chirurgicznych, a niekiedy nawet wypadku. Nawet niewielka poprawa wyglądu dla pacjenta jest przełomem i skutecznie poprawia pewność siebie.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up