02.06.2022

Zadbaj o dobrą kondycję na wiosnę

Okres jesienno-zimowy zazwyczaj wiąże się ze spadkiem energii oraz osłabieniem motywacji do podjęcia aktywności fizycznej. Niechęć do ruchu niestety bardzo szybko zaczyna negatywnie odbijać się na naszym samopoczuciu, a także może powodować problemy zdrowotne, w tym obniżać odporność organizmu. Bardzo dobry moment na podjęcie decyzji o zmianie trybu życia stanowi obecna pora roku, czyli wiosna. Poprawa kondycji fizycznej sprawia, że dostajemy zastrzyk nowej energii i zaczynamy odczuwać większe zadowolenie z życia.

Codzienny ruch

Pierwsze skojarzenie, które przychodzi nam do głowy na myśl o wyrabianiu kondycji, to oczywiście sport. Rozpoczęcie aktywności fizycznej, zwłaszcza po dłuższym przestoju, nie jest jednak proste. Warto zatem zacząć od małych kroków, na przykład wykorzystać ładną pogodę za oknem i wybrać się na wiosenny spacer. Przy okazji można zachęcić do wspólnej aktywności kogoś bliskiego. Dzięki dobremu towarzystwu początki z pewnością będą łatwiejsze.

Zmiana przyzwyczajeń

Dobrym pomysłem będzie również zmiana sposobu dojazdu do pracy. Rezygnacja z auta na rzecz własnych nóg lub roweru może przynieść wiele korzyści. Oprócz pozytywnego wpływu na zdrowie, naszej uwadze nie powinna umknąć też znaczna oszczędność pieniędzy. A może by tak zamiast windy zacząć przemieszczać się schodami? Ta niepozorna zmiana naprawdę robi różnicę i pozwala rozgrzać zastane mięśnie. Nowe przyzwyczajenia spowodują, że uda się wpleść regularny ruch w codzienność, nawet wtedy, kiedy nie mamy wiele czasu wolnego na uprawianie sportu.

Sport

Jeśli pierwsze działania ku zwiększeniu ruchu zostaną już podjęte i zaczniemy odczuwać początki poprawy kondycji, możemy zacząć poznawać i próbować innych, bardziej wymagających aktywności sportowych. Osoba, która preferuje spędzanie czasu na świeżym powietrzu, powinna skorzystać z jednej z siłowni plenerowych znajdujących się obecnie w wielu parkach. Jedni zdecydują się na bieganie, inni zaczną uprawiać jogę lub wybiorą się na basen. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele, trzeba tylko sprawdzić co najbardziej nam odpowiada i sprawia największą przyjemność.

Dzięki wprowadzeniu aktywności do swojego życia stajemy się silniejsi, mamy więcej energii i wolniej się męczymy. Jeśli do regularnych ćwiczeń dodamy zdrowszy, zbilansowany sposób odżywiania się, dobra kondycja z pewnością zostanie z nami na dłużej. 

Uzupełnienie ćwiczeń

Oprócz zwiększenia wydolności fizycznej, wielu osobom zależy także na poprawie sylwetki i zrzuceniu zbędnych kilogramów. Świetnym dodatkiem i uzupełnieniem podjętych działań mogą być w tym przypadku zabiegi kosmetyczne, takie jak masaż podciśnieniowy. Dzięki zastosowaniu specjalnych głowic stymulujących skórę, podczas masażu dochodzi między innymi do redukcji tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienia i poprawy wyglądu całego ciała. Zabiegi te pozwalają również skupić się na newralgicznych obszarach, na przykład pośladkach, udach czy brzuchu, których defekty bywają najbardziej problematyczne, a ich zwalczanie bardzo trudne za sprawą samych ćwiczeń. Na ratunek może przyjść tutaj właśnie masaż podciśnieniowy.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up