19.03.2021

Zadbaj o siebie – trening na świeżym powietrzu

Zbliża się wiosna, pogoda za oknem z każdym dniem staje się ładniejsza, a nam wraca energia. Kiedy temperatura na dworze rośnie, a na niebie świeci piękne słońce, warto wykorzystać ten czas aktywnie. Mimo zamkniętych siłowni, nie musimy rezygnować z aktywności fizycznej. Wystarczy park, las lub inna przestrzeń miejska oraz nasze ciało.

Oczywiście ćwiczenia poza siłownią mogą różnić się, od tych do których jesteśmy przyzwyczajeni, ale da nam tyle samo, a może nawet więcej satysfakcji.
Po spędzonych miesiącach w zaciszu domowym, podczas mrozów, wyjście na świeże powietrze, zrobi dobrze również naszej psychice. Przebywanie na świeżym powietrzu oczyści nasz umysł, zadba o dawkę witaminy D, a także zredukuje uczucie stresu.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu mogą okazać się również świetną formą spędzania wolnego czasu, zwłaszcza jeśli przyłączą się do nas przyjaciele. Od dawna wiadomo, że w grupie raźniej. Każdy z nas jest stęskniony za towarzystwem przyjaciół, dlatego taka forma aktywności fizycznej może przynieść wiele korzyści.

Trening w parku lub lesie ma wiele zalet, ale powinniśmy się do niego wcześniej przygotować. Poznać ćwiczenia, które pozwolą na uzyskanie najlepszych efektów treningowych. Dzięki takim ćwiczeniom zgubimy zbędne kilogramy i wyrzeźbimy sylwetkę.

Najbardziej oczywistym ćwiczeniem, które ponadto nie wymaga posiadania żadnych sprzętów jest oczywiście bieganie. Trening, który zadba o nasze całe ciało kompleksowo. Ten typ aktywności posiada wiele wariantów, dzięki którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Bieganie działa korzystnie na kości i stawy, ale też pomoże w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała. Biegać możemy wszędzie, więc wymagania co do miejsca treningu nie stanowią problemu.

Jeśli jednak bieg, nie jest Twoją ulubioną aktywnością fizyczną, możesz rozważyć skorzystanie z siłowni na świeżym powietrzu. Obecnie, ilość siłowni miejskich jest naprawdę duża i znajdziemy je w każdej okolicy. Sprzęty, które tam znajdziemy pomimo mniejszego obciążenia, pozwolą nam na wykonanie treningu różnych partii mięśni, a dodatkowy zastrzyk tlenu oraz witaminy D poprawi nasz nastrój.

Innym pomysłem na wymagający trening, jest wykorzystanie schodów. Bieg po schodach góra-dół wpłynie pozytywnie zwłaszcza na dolne partie naszego ciała. Trening na schodach jest jedną z najbardziej wymagających aktywności fizycznych, ale dostarcza przy tym maksymalnych efektów. Jest idealną metoda na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz wyrzeźbienie pośladków, ud, czy brzucha. Tak wymagający trening zwiększa pobór tlenu, a to wpływa na poprawienie wydolności i w dłuższej perspektywie czasu pozwoli na dłuższe treningi.

Jeśli jesteś na początku swojej drogi z ćwiczeniami warto rozpocząć ją od prostych spacerów, z czasem zwiększając tempo i częstotliwość. Dzięki spacerom nasze mięśnie zostaną pobudzone do pracy, sylwetka będzie w lepszej formie, a dostarczony tlen wpłynie na nasz nastrój i wygląd zewnętrzny.

Kiedy ułożymy plan treningowy, pozostało już tylko wybranie miejsca do ćwiczeń. A tutaj panuje pełna dowolność. Każdy z nas będzie poszukiwał i oczekiwał czegoś innego.

Niektórzy odnajdą się lepiej wśród drzew w parku lub lesie, natomiast dla innych idealna okażę się miejska dżungla.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up