26.01.2021

Zadbaj o siebie – zdrowe nawyki żywieniowe

Podczas przedłużającego się okresu kiedy wiele z nas jest zamkniętych w domach, nasze waga może się znacząco zmieniać. Jeśli chcecie cieszyć się piękna sylwetką latem, warto rozpocząć przygotowania do tego sezonu już teraz. Rejonem problematycznym często jest tzw. oponka, czyli nagromadzona tkanka tłuszczowa w okolicach brzucha. Problem, który spotyka nie tylko osoby z nadwagą, ale również osoby aktywne fizycznie. W najbliższych postach, podzielimy się z wami kilkoma wskazówkami jak z nią walczyć.

Od czego zacząć?

Pamiętajmy, że podstawą jest zrównoważona dieta. Na czym ona polega?
Przede wszystkim na regularności posiłków. Wprowadzenie 4 lub 5 posiłków w ciągu dnia, o stałych porach, jest w stanie znacząco poprawić stan naszego ciała. Organizm przyzwyczajony do regularnych posiłków, nie będzie gromadził nadmiernej ilości tkanki tłuszczowe.
Oczywiście, ważny jest również skład naszych posiłków. Pamiętajmy, aby wybierać potrawy lekkie, chude mięso np. kurczaka lub indyka, ryby, węglowodany w formie produktów pełnoziarnistych, np. ryż brązowy, makarony pełnoziarniste, czy kasze. Produkty pełnoziarniste zawierają niezbędny w zdrowej diecie błonnik, który zadziała jak miotełka w naszym organizmie i pozwoli na usunięcie złogów w jelitach, a to pozytywnie wpłynie na wygląd naszego brzucha.
Nawet zimą nie możemy zapominać o warzywach, najlepiej wybierać te sezonowe, np. marchewkę, selera, buraki, korzeń pietruszki, kapustę białą, czerwoną jarmuż, por, rzepę, czy roszponkę. Korzystajmy też z bomby witaminowej jaką są produkty kiszone. Dzięki kapuście kiszonej, czy ogórkach dostarczymy naszemu organizmowi probiotyków, które mają zbawienny wpływ na nasza florę jelitową i poprawiają pracę całego układu pokarmowego, w tym przyspieszają usuwanie tkanki tłuszczowej. Gdzie jeszcze znajdziemy probiotyki? W fermentowanych przetworach mlecznych, takich jak kefiry, jogurty, mleko ukwaszone. Dodatkową zaletą tego typu produktów jest zawartość licznych składników mineralnych oraz witamin. Aby stworzyć najlepsze środowisko dla probiotyków, warto zaopatrzyć się w zapas bananów, cebuli, czosnku lub pora.
Zimą, kiedy wieczory spędzamy najczęściej w domowym zaciszu, możemy mieć częściej ochotę na słodkie lub słone przekąski. Kiedy taka chwila nas dopadnie, warto być przygotowanym i mieć kilka pomysłów na zdrową przekąskę. W takim momentach możemy przygotować pyszne chipsy z korzenia pietruszki lub jarmużu, marchewkę z dipem lub owoce, zwłaszcza te z grupy cytrusów z wysoką zawartością witaminy C.
Kiedy doprawiamy potrawy, ograniczmy sól, a zastąpmy ją innymi bardziej wyrazistymi przyprawami takimi jak zioła, papryka słodka oraz ostra, czosnek, curry. Sód zatrzymuje wodę w naszym organizmie, przez co mogą powstawać obrzęki, również w okolicy brzucha. Uważajmy również na sól, dodaną w produktach takich jak wędliny, przetwory, gotowe produkty jak np. zupki instant.
Powinniśmy również pamiętać, aby się nie przejadać i nie podjadać pomiędzy posiłkami. Jeśli mamy ochotę na podwieczorek, niech będzie on włączony do naszego schematu 5 posiłków. Uważajmy również na produkty i potrawy wysokokaloryczne, aby nasz bilans kaloryczny był zrównoważony, a nadmierne kalorie nie osiadały w organizmie w postaci nadmiernej tkanki tłuszczowej.
A jeśli tylko macie możliwość, skorzystajcie z zabiegów masażu próżniowego i podciśnieniowego, które przyspieszą utratę zbędnej tkanki tłuszczowej. Połączenie tych kilku kroków jest w stanie zapewnić piękną, smukła sylwetkę jeszcze przed nadejściem lata.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up