09.04.2020

Zadbaj o swoje zdrowie

Aktualna sytuacja zmusiła nas do pozostania w domach. Klienci gabinetów czyli osoby korzystające z zabiegów kosmetycznych, a szczególnie z zabiegów modelujących sylwetkę musiały przerwać serie zabiegowe.

W tych okolicznościach czas, który poświęcany był dotychczas na zabiegi można również zainwestować w pracę nad własną sylwetką. Zarówno pacjentom jak i terapeutom zależy na utrzymaniu jak najlepszych efektów zabiegowych. W tym celu należy zadbać o przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Zdrowa dieta, aktywność fizyczna oraz picie odpowiedniej ilości wody to podsumowanie działań, które pomogą pacjentom zachować wypracowane rezultaty, przyspieszyć metabolizm a przede wszystkim poprawić samopoczucie i być może wypracować zachowania na wiele lat.

W zbilansowanej diecie powinny znaleźć się produkty, które dostarczają organizmowi węglowodanów złożonych, błonnika pokarmowego oraz białka roślinnego. Taka kombinacja składników znajduje się w produktach np. zbożowych, które dodają nam energii. W kompleksowej diecie nie może także zabraknąć mięsa oraz produktów pochodzenia mlecznego. Zalecane jest spożywanie 5-6 posiłków dziennie składających się z małych porcji bogatych w warzywa i owoce. Ważne jest pamiętanie o nich ponieważ stanowią źródło witamin i mikroelementów potrzebnych nam każdego dnia. Wspomniane mikro i makroelementy znajdują się także w wodzie mineralnej, której należy wypijać dziennie 30 ml na każdy kilogram masy ciała, wskazana jest woda niegazowana, ale wysoce zmineralizowana. Warto wyeliminować cukier i zmniejszyć spożycie soli, która zatrzymuje wodę w organizmie.

Zadbanie o aktywność fizyczną i pobudzenie podczas treningu partii poddawanych zabiegom nie tylko utrzyma dotychczasowe wyniki, ale przyczyni się do zamiany tkanki tłuszczowej w mięśnie i przyspieszy efekty zabiegowe podczas kontynuacji zabiegów do których pacjent z pewnością powróci tak szybko jak będzie to możliwe.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up