17.02.2020

Zakup używanego urządzenia

Profesjonalne urządzenia zabiegowe są obok wykwalifikowanego personelu najważniejszym elementem salonu kosmetycznego, pozwalającym świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Wyposażenie gabinetu w aparaturę z najwyższej półki wiąże się z dużymi kosztami i często jest poważną barierą, zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców. Zakup urządzenia używanego jest dobrą alternatywą dla salonów które nie dysponują dużym kapitałem lub nie posiadają odpowiedniej historii firmy, pozwalającej uzyskać środki na finansowanie nowego urządzenia. Opcja ta pozwala nawet małym salonom wprowadzić do oferty renomowane zabiegi, które cieszą się uznaniem klientek i dają gwarancję uzyskania satysfakcjonujących efektów. Oczywiście zakup urządzenia z drugiej ręki zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Kupujący powinien dokładnie zbadać stan techniczny oraz historię pochodzenia urządzenia.

W przypadku profesjonalnych urządzeń kosmetycznych i medycznych często występują bardzo kosztowne części eksploatacyjne. Na przykład konieczność wymiany głowicy zabiegowej w laserze diodowym może spowodować, że koszt zakupu takiego urządzenia będzie niemal dwukrotnie większy od planowanego. Dlatego warto poprzedzić zakup urządzenia używanego zamówieniem profesjonalnej ekspertyzy technicznej, która przekaże pełną informację na temat planowanego zakupu. Warto w takiej sytuacji zdać się na firmę która w ofercie ma profesjonalny serwis danego sprzętu.

Niewątpliwą wadą zakupu używanego urządzenia jest brak gwarancji serwisowej. Warto przy okazji poszukiwania urządzenia na rynku wtórnym zwrócić się z zapytaniem do profesjonalnych sprzedawców i hurtowni kosmetycznych. Często mają one w swojej ofercie urządzenia używane które przed sprzedażą przechodzą gruntowną akcję serwisową i często są objęte kilku miesięczną gwarancją.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up