30.09.2019

Zwalczanie złogów tłuszczu ultradźwiękami do odwróconej osmozy

Nadmiar tkanki tłuszczowej stanowi jeden z problemów globalnych, które dotyczące szerokiego grona światowej społeczności. Według informacji od Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) aż 400 mln osób na świecie zmaga się z otyłością i 1,6 mld z nadwagą. Można zatem śmiało uznać to za plagę naszych czasów. Złogi tłuszczu możemy usunąć podczas zabiegu liposukcji, czyli z wykorzystaniem specjalnej zasysającej rurki, która umieszczana jest pod skórą w miejscu nadmiaru tłuszczu. Postęp technologiczny stwarza jednak znacznie więcej możliwości. Wśród tych najnowszych technik zwalczania złogów tłuszczu jest zjawisko ultradźwięków do odwróconej osmozy.

Jak to działa?

Do wykonywania tego typu zabiegu wykorzystuje się urządzenie O.U.I.. Bazuje ono na systemie fal ultrasonograficznych, które umożliwiają stopniowy wzrost przepuszczalności błony komórkowej. W ten sposób dochodzi do pozbycia się z komórek trójglicerydów, do czego dochodzi przy odwróconej osmozie. W efekcie komórki tłuszczowe zanikają.

Ultradźwięki do odwróconej osmozy to zjawisko fizyczne i biologiczne, które dotyczy mocy wiązki ultradźwiękowej, jaka zostaje wywołana po przeniknięciu do tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu wykorzystuje się proces kawitacji, czyli zjawiska fizycznego, które zostaje wywołane przez fale ultradźwiękowego o niskiej częstotliwości, oddziałujące na płynne ośrodki. Cząsteczki płynu się rozszerzają, powstają mikropęcherzyki próżni, ulegające następnie implozji. Proces ten ma kluczowe znaczenie dla otaczających tkanek, ponieważ oddziałuje na nie w ten sam sposób.

Bezinwazyjna liposukcja

Zabiegi wykonywane są przy użyciu specjalnego urządzenia. Zazwyczaj muszą być powtarzane, w odstępach ok. 10 dni. Czas ten jest potrzebny, aby doszło do przemiany tłuszczów. Urządzenie posiada 4 sondy ręczne. Różnią się od siebie kształtem i wielkością, co pozwala precyzyjnie dopasować je do obszaru, na którym wykonywany jest zabieg. Ultradźwięki do odwróconej osmozy nie są inwazyjnymi zabiegami. Wszystko odbywa się przez skórę, która pokrywa się specjalnym żelem rozpuszczalnym wodzie, aby ułatwić przesuwanie sondy po jej powierzchni. Na każdym z obszarów ciała zabieg nie powinien być wykonywany dłużej niż 10 minut.

Wskazania do zabiegu

Jest on dedykowany przede wszystkim dla osób otyłych, a także zmagających się z problemem cellulitu. U kobiet zazwyczaj dotyczy to dolnych partii ciała, czyli pośladków, ud i bioder, gdzie nadmiar tłuszczu zaobserwować możemy najczęściej. Urządzenie O.U.I. doskonale sprawdza się również przy modelowaniu górnych partii ciała, jak ramiona. Dzięki różnej wielkości głowicom możliwe jest też przeprowadzenie zabiegu na szyi i linii twarzy.

Urządzenie ma niewielkie rozmiary, jednocześnie skrywając ogromny potencjał. Jest przeznaczony do walki z jednym z większych problemów współczesnego społeczeństwa. Pozwala na rezygnację z inwazyjnego zabiegu liposukcji na rzecz bardziej komfortowego dla pacjenta zabiegu z wykorzystaniem systemu fal ultrasonograficznych.

Powrót do wszystkich wpisów

Zaufaj profesjonalistom

Zajmujemy się produkcją specjalistycznych kostiumów Bodysuit używanych do masażu podciśnieniowego, które z powodzeniem sprzedajemy na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach. Jesteśmy jedynym oficjalnym producentem kostiumów wykorzystywanych w zabiegach ICOONE.

Przejdź do sklepu

keyboard_arrow_up